KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12286036
nr 1228 6036
Sven Hagmarker
(1917-2015), Sverige
Oljemålning, "Celloblomster". Signerad, daterad -99. Olja på duk, 30x33 cm
Sven Hagmarker, svensk bildkonstnär född 1917, död 2015 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 januari 2019
kl 20:15:48
14/1 16:00:45
Sven Hagmarker
Läs mer om Sven Hagmarker